Det finns så många fina väggar i Berlin så jag kunde inte låta bli att fota oss alla framför några av dom. Här är jag och min vägg.
Mamma passade i en grön port.
Michael med den nedgående solen strilande genom ett buskage.
Och Adam framför en fullstickrad vägg.
Här pressar Adam ett mynt åt mig som jag sen gav till Louise.
Även om vi traskade mycket blev det ett antal turer ner i tunnelbanan.
Destination: Ramonesmuseum.
Mama is a punk rocker.
Vi satt utanför och svalkade oss med limeöl.
Sen begav vi oss till Santa Maria för tacos.
När vi var mätta och belåtna begav vi oss till en bar som låg på ett tak men kön ringlade sig alldeles för lång så vi beundrade utsikten och begav oss vidare.
Vi hoppade runt på ett par barer innan vi avslutade vår kväll på Frollein Langner.
Nästa dag åkte vi till Mauerpark men det var så tryckande varmt så vi pallade inte att kolla på marknaden, köpte bara mat där inne och sen satte vi oss i parken och pustade.
Sen begav vi oss mot flygbussen och slutet på vår resa men innan det fyllde jag min väska med så mycket vegangodis jag orkade bära och sen kände jag mig ganska klar med Berlin för den här gången. Men i augusti kommer jag tillbaka!!! Då lär det bli fest.